Реал Мадрид спечели равенство в Шампионската лига срещу Манчестър Сити в „невероятна“ класическа среща за всички времена
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-04-10 | 12:50:28

Зашеметяващи голове, неистов екшън и моменти с чисто качество; Четвъртфиналът на Шампионската лига във вторник между Реал Мадрид и Манчестър Сити просто имаше всичко.

След повече от 90 минути затаен екшън, първият мач завърши 3-3 на Естадио Сантяго Бернабеу в Мадрид, перфектно подготвяйки реванша на 17 април.

И въпреки че нямаше победител през нощта, тези, които гледаха срещата, бяха почерпени с празник на екшън, който започна почти от самото начало.

„Невероятно и точно това е целта на Шампионската лига“, каза след мача бившата звезда на Ливърпул и експерт от CBS Джейми Карагер.

„Вероятно гледаме двата най-добри отбора в състезанието, историята на Реал Мадрид и Манчестър Сити, шампионът в момента.

„Това беше просто привилегия да гледам и нямам търпение за реванша.“

Всичко започна след по-малко от две минути на мача, когато Сити поведе чрез брилянтен пряк свободен удар на Бернардо Силва.

Докато халфът стоеше над вратата, почти всички на стадиона очакваха центриране в наказателното поле. Силва обаче имаше други идеи и вместо това тръгна към гол, хващайки вратаря на Лос Бланкос Андрий Лунин неподготвен. Украинският стопер се опита да се върне, за да спре усилието и може би трябваше да се справи по-добре.

Ранният гол даде тон на мача и не след дълго домакинът изравни. Точно 10 минути след като Силва даде преднина на Сити, Мадрид изравни, след като опитът на Едуардо Камавинга от далечна дистанция отне грешно отклоняване на Рубен Диас.

Верните на Мадрид избухнаха в празнуване и едва имаха време да седнат, преди тяхната страна да поведе само две минути по-късно.

Родриго се втурна към чудесна централна топка от Винисиус-младши и запази самообладание, за да прокара опита си покрай Стефан Ортега в мрежата на Сити.

Диво второ полувреме

След лудо начало на мача, действието започна да кипи преди полувремето, когато и двете страни се стремяха да поемат контрола. Всичко това обаче се промени след рестартирането.

В 66-ата минута суперзвездата на Сити Фил Фодън отбеляза един от най-добрите голове за всички времена в Шампионската лига.

Англичанинът си създаде малко пространство на границата на наказателното поле на Реал Мадрид, преди да отприщи просто брилянтен удар с левия крак, който уви в горния ъгъл на мрежата.

Това беше неудържим удар, който подчерта колко специален е Фодън за Сити този сезон.

„Току-що почувствах сладката връзка и това е нещо, което винаги практикувам в тренировките, когато го получаваш на ръба на наказателното поле“, каза Фодън пред TNT Sports след мача.

„Понякога те не влизат, но днес съм просто благодарен, че го виждам да влиза в горния ъгъл.“

Вероятно вдъхновен от това, което току-що беше видял, защитникът Йошко Гвардиол даде преднина на Сити само пет минути по-късно със собствено усилие от далечна дистанция – хърватинът нахлу отляво и нанесе зашеметяващ удар, който удари далечния ъгъл на мрежата.

Но мачът не беше завършен и Los Merengues започнаха да настояват за изравняване.

14-кратният европейски шампион в крайна сметка го откри чрез Федерико Валверде, който вкара страхотен удар от воле в ъгъла на мрежата в 79-ата минута. Голът отново капеше в качество от световна класа.

„Беше невероятен мач. Имаше толкова много качество на показ, два невероятни отбора“, каза мениджърът на Мадрид Карло Анчелоти след мача.

„Доволни сме от начина, по който играхме и се надяваме на повторение на техния пач.

„Можехме да го спечелим с 2-1 и да го загубим с 2-3. Това беше справедлив резултат предвид това, което двата отбора показаха в мача.”

След такъв празник на действие всички погледи сега ще се насочат към реванша следващата сряда с място в полуфиналите на Шампионската лига.

И ако първият мач беше нещо важно, решаващият мач просто няма да бъде пропуснат.

Източник: cnn.com